Keresés ebben a blogban

2013. március 16., szombat

Old school - régen és most

Ennek a témának a feldolgozására egy film indított, a címe: Rockhajó. Mindenkinek ajánlom, aki szereti a 60-70-es évek zenéit, vagy csak egy jót akar röhögni.  
Dióhéjban: 1966-ban játszódik a történet, az Északi-tengeren horgonyzó kalózrádió legénységének életét mutatja be,  abban az időben, mikor Britanniában a BBC mindössze kétórányi rockot játszott le hetente, és a magát túl sokra tartó 'arisztokrata' réteg gyűlölte a műfajt, úgy vélték, rockot hallgatni erkölcstelen. 

/Íme, egy kis ízelítő az érdeklődőknek: http://indavideo.hu/video/Rockhajo_-_feliratos_trailer /
És megemlíthetem akkor a The Runaways- c. filmet is, ami a stílus kedvelőinek tetszhet. 

Régről beszélünk, de ha jobban belegondolunk, 30-40 év nem tekinthető annyira régnek.
 A kor divata pedig nagy ütemben kezd visszajönni: a hippiminták, tüdőnadrágok, és minden ruhadarab, amit szüleink hordtak újra éli fénykorát.
http://www.youtube.com/watch?v=QK8mJJJvaes
Én, személy szerint szívesebben hallgatok ebből az időből is zenéket, mint a mai mosógépzenéket. Az alternatív, old-school pop zenei stílusokat is észrevehetjük újraéledni, bár ez nem igazán az én stílusom. 
http://www.youtube.com/watch?v=b8BIxvtdlWA

 Miért éled minden újra?
Az emberek egyszerűen alig tudnak újat kitalálni. Még próbálkoznak de egy új stílus létrehozni szinte lehetetlen, mert ahány ember, annyi gondolkodás, és sok stílus nagyon hasonlít egymásra. Újat alkotni nehezebb, mint gondolnánk, viszont a régi, de jó dolgok maradandóak és örök életűek. Mint például a legjobb zenék Rolling Stonestól, The Beatlestől, és még sorolhatnám. Ha ezeket hallgatjuk, miközben szüleink divatjamúlt ruháiban egy fésűbe énekelve parádézunk otthon a tükör előtt, az egy kicsit olyan, mintha az ő gyerekkorukat élnénk újra. Ilyenkor elgondolkozom, hogy jó korba születtem e... 
Lehet, jobb lett volna 1890-ben, mondjuk Londonban vagy 1920-ban Párizsban, esetleg a 70-es években itthon? Ki tudja. Most itt vagyok, és ezt a kort kell túlélnem. Vágyakozni viszont szabad:)
Ti hol élnétek szívesen és mikor?

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése